A biológiai sokféleség megőrzésének leghatékonyabb módja a fajok élőhelyükön történő védelme. Ahogy pusztulnak az élőhelyek, egyre nagyobb a jelentősége ...
Kutatásaink fókuszában az éghajlat- és tájhasználat-változás, valamint a biológiai invázió hatásának dokumentálása, modellezése és előrejelzése áll.
Az erdők biodiverzitását, faji és funkcionális szerkezetét, mintázatait, történetét, dinamikáját és működését kutatjuk, elsősorban a Kárpát-medencében.
A kutatócsoport az állati viselkedés evolúciós és ökológiai vonatkozásait tanulmányozza.
Hagyományos tájhasználat, ökológiai emlékezet és hagyományos ökológiai tudás kutatása a Kárpát-medence magyar nyelvterületein
A klímaváltozás és tájhasználat-változás vegetációra gyakorolt ökológiai hatásait vizsgáljuk a Duna-Tisza közi Homokhátság területén.
Célunk a fontosabb ökoszisztéma szolgáltatások ökológiai alapjainak feltárása és európai összefüggésbe helyezése.
Célunk, hogy megértsük: a tájszerkezet komplexitása hogyan befolyásolja az élővilágot és az ökoszisztéma szolgálatatásokat.
Célunk a magok ökológiai rendszerekben betöltött szerepének megismerése, a gyepi ökoszisztémák hosszú távú fenntartása érdekében.
Azt vizsgáljuk, hogyan lehet degradált élőhelyeken a természetes regenerációs folyamatokra támaszkodva az eredeti ökoszisztémát helyreállítani.